in Alles komt goed, IJkpunten

Als je zelf je school zou mogen ontwerpen…

Krijg je prachtige voorbeelden van hoe het anders kan: The independent Project
Een groep studenten leert samen van en met elkaar en de leraren zijn ondersteunend. Geen testen, onderzoeken of cijfers en geen vakklassen. De basis bestaat uit 4 onderdelen: taal, wiskunde, sociale en natuurwetenschappen. De tijd is in drie delen opgesplitst.

  1. Wekelijkse vraag, wat houd mij bezig en waar wil ik als persoon een antwoord op? Aan het eind van de week deel je je antwoord met de groep en ze mee te nemen in mijn fascinatie. Hier besteed je 50% van je tijd aan.
  2. Persoonlijk streven, wat heb ik altijd al willen doen? Bijvoorbeeld piano spelen of een boek schrijven. De andere 50% van je tijd.
  3. Gezamenlijk streven, de laatste 3 weken van het semester ga je samen iets gaafs doen.

Waarom ze het zo gaaf vinden om te doen?

  • Ze doen het samen, de groepsdynamiek houdt je scherp
  • Je doet het voor elkaar
  • Je bent bezig met onderwerpen die je werkelijk boeien

Het project is bedacht door Sam Levin. En de studenten die het hebben doorlopen hopen dat hun project door meer scholen gaat worden uitgevoerd. Dus mocht je interesse hebben… Neem contact met ze op!

Link: If students designed their own schools…

0

Wat vind jij?

Reactie