Als bewonerscommissie lid. Was een beetje spontane actie, maar ben er heel content mee. Wat is het plan?
Het pand op de Zeeburgerdijk, waar ik al 15 jaar met veel woonplezier woonde met 84 medebewoners, waren oud en hoognodig toe aan renovatie. Het werd een grondige renovatie. En een duurzame. En dit jaar gaan terugkerende bewoners (zoals ik) en nieuwe er in fases (weer) wonen.
Eigen Haard heeft in hun renovatiekeuzes duurzame kansen gemist. Zoals voor minimaal de komende 15 jaar op gas blijven stoken. Waardoor, ondanks de isolatie, nog steeds een gedegen kans bestaat dat binnen deze sociale huur woningen energiearmoede kan ontstaan.
Als Bewonerscommissie van Indië 2 zouden we graag drie dingen doen.
- Voor iedere bewoner de deugdelijkheid van de isolatie testen met een warmtecamera. Om zo de isolatiewaarde te waarborgen en bij eventuele problemen de verhuurder in te schakelen om het te verhelpen.
- De nieuwe en terugkerende bewoners een gedegen bewonershandleiding + kansen bieden voor energiemanagement binnen een woning als de onze. Besparing is tenslotte voor een substantieel deel gekoppeld aan gedrag. Zodat ze bewust zijn in wat voor woning ze komen, hoe er mee om te gaan en wat voor kansen er nog liggen. Ondersteund door de bewonerscommissie en andere organisaties die zich inzetten voor duurzaamheid zoals !WOON.
- De bewonerscommissie, opgezet voor de renovatie, transformeren tot een algemene BC. Met nieuw gekozen leden en als doel een fijne verbondenheid tussen de terugkerende en veelal nieuwe bewoners te realiseren. En ook om meer slagkracht te hebben om de kinderziektes die een grote renovatie als de onze met zich mee brengt aan te pakken.
In maart horen we of ze het honoreren.
🤞
5