Het zou vandaag regenen maar dat deed het niet. Dus zijn we onverwacht toch gaan fietsen naar de volgende bestemming, stuwmeer Shumarina. Aangelegd met schep, kruiwagen en mensenkracht.






Het was weer een relatief korte rit en daar is mijn lijf blij mee. Dat heeft nog even de kans om zich aan te passen aan de nieuwe status quo. En dat was nodig, aan het eind was de batterij van mij en de fiets op. Dus die 60 kilometer geadverteerd bereik is toch echt wel minder als je wat klimmetjes doet.
Genoten van het in de natuur zijn. Het voelt niet heel Japans aan. En dan bedoel ik het cliché wat ik er van ken. Maar dat is niet zo raar. Dit eiland is pas 150 jaar geleden echt deel geworden van Japan en, omdat het op dezelfde breedtegraad ligt als Frankrijk, is de vegetatie ook heel vertrouwd.
Zoon wou wel kamperen maar daar is deze man nog niet aan toe. Erg blij met de kamer :)
12025年9月21日 20時09分 日本標準時
7
Op een of andere manier komt dit allemaal pas later in de rss-reader terecht maar goede serie japan-observaties. Hokkaido, berenland.
Hallo Maarten, bijna iedereen die we spreken zegt het wel en heeft er soms ook wat gruwelijke verhalen bij. Maar heb tot nu toe alleen maar veel bordjes gezien. Geen echte. Terwijl we letterlijk honderden herten hebben gezien. Duizenden libellen, eekhoorns, vossen, spechten, roofvogels groot en klein. Waar blijft die beer (op afstand graag)?
Waarom het later in je rss reader komt is omdat ik de boel dateer op de dag dat het gebeurd is niet op de dag dat ik ook werkelijk het verslag af heb. En ik loop nu alweer meer achter…. Heb het hier drukker dan thuis.